• ما را دنبال کنید

آموزش آرایش صورت برای مبتدیان، آرایش 5 دقیقه ای

آموزش آرایش صورت برای مبتدیان، آرایش 5 دقیقه ای

آرایش صورت برای مبتدی ها ، می تواند کمی زمان بر و کسل کننده باشد چون آنها دقیقا مهارت های استفاده و انتخاب لوازم آرایش مناسب را نمی دانند و مسلما مجبورند که چند بار هر مرحله را تکرار کنند تا به نتیجه راضی کننده برسند. از طرفی، معمولا خانم هایی که مبندی هستند، از نتیجه آرایش خود راضی نیستند، زیرا احساس می کنند که یک آرایش صورت شیک و زیبا را نتوانسته اند اجرا کنند که اتفاقا هم درست است، چون مبتدی هستند!

اما نگران نباشید چون اصول چنین آرایشی سریع و زیبایی را در ادامه به شما خواهیم آموخت.

لوازم آرایش مورد نیاز برای آرایش صورت 5 دقیقه ای

  • کرم پودر (و کانسیلر در صورت نیاز – اگر لک و جوش دارید، می توانید کانسیلر را هم در نظر بگیرید).
  • خط چشم
  • رژگونه
  • مداد ابرو
  •  رژلب

استفاده از این 5 قلم لوازم آرایشی، تنها 5 دقیقه وقتتان را می گیرد و در عوض، یک آرایش ملایم، شیک و زیبا را برایتان ایجاد می کند. اگر مبتدی هم نیستید، توصیه می کنیم که بیش از این برای آرایش روزانه، لوازم آرایش انتخاب نکنید، چون باعث می شود آرایش، طبیعی به نظر نیاید.

آرایش پوست
پد کرم پودر یا براش مخصوص کرم پودر را بردارید و آن را به بخش هایی از صورت که نیاز به صاف و یکدست شدن دارند، بزنید. کرم پودر باید دقیقا رنگ پوستتان خودتان یا یک درجه از آن روشن تر باشد. فقط به حالت ضربه ای، تمام کرم پودر را روی پوست صاف کنید و از مالیدن آن به تمام نقاط (چون نیازی نیست)، خودداری کنید.

اگر پوستتان آکنه و لک دارد، بعد از کرم پودر به آن قسمت ها با انگشت کانسیلر بزنید و خوب صاف کنید. در آخر هم یک بار با پد، کانسیلر را کاملا محو کنید.

خط چشم
حالا نوبت کشیدن خط چشم است. برای شما که مبتدی هستید، یک خط چشم ساده و نازک که دقیقا روی پلک بالا و در امتداد مژه ها را توصیه می کنیم. اصلا نترسید چون با تکرار می توانید در کشیدن خط چشم حرفه ای شوید. خط نازک را بکشید و بعد کمی گوشه های خارجی آن را پررنگ و پهن کنید و برای سمت دیگر هم، سعی کنید کاملا قرینه انجام دهید.

نکته:
اگر فکر می کنید که صورتتان به رنگ بیشتری احتیاج دارد، می توانید خط چشم را با ریمل عوض کنید و با سیاه کردن مژه ها، چشم ها را نمایان تر نمایید.

ابروها
یک اشتباه مبتدی ها در کشیدن ابرو، این است که سعی می کنند ابروهایی کاملا بولد، پهن و حالت دار درست کنند که همین باعث می شود آرایش غیر طبیعی داشته باشند. راستش را بخواهید، شما اصلا نیازی به کشیدن ابرو ندارید، مگر اینکه:

  • ابروها کم پشت و بدحالت باشند.
  • یا ابروها نامتقارن و کمرنگ باشند.

خب در این دو صورت، می توانید از مداد ابرو برای رفع مشکل ابروها کمک بگیرید. به این شکل که فقط کمی تارهای ابرو را تیره کنید و یک حالت سایه دار (نه خط دار) به ابروها بدهید و جاهای خالی را پر کنید.

رژگونه
رژگونه رمز زیبایی و شادابی صورت است که خب هر روز به آن احتیاج دارید. فقط یادتان باشد که نباید زیاد بزنید. طبیعی بهتر است. اما رمز زیبایی آرایش صورت، در نکته ای است که بحث رژلب خواهیم گفت.

رژلب
رژلب را می توانید از هر رنگی انتخاب کنید، اما رنگ های رژلب صورتی، رژلب گوشتی و نود برای یک نمای طبیعی بهتر هستند. رمز زیبایی آرایش شما در این است که سعی کنید تناژ رنگ رژلب و رژگونه از یک خانواده باشند. مثلا صورتی تیره را برای گونه ها و صورتی روشن را برای لب ها بزنید یا برعکس و همین طور درباره رنگ های دیگر.

این آرایش بیشتر از 5 دقیقه طول نمی کشد و برای استفاده روزانه بسیار فوق العاده است. یادتان باشد که زیبایی طبیعی بسیار دلنشین تر از آرایش غلیظ و مصنوعی می باشد و شاید رمز جلب توجه عروس سلطنتی بریتانیا، مگان مارکل هم در همین موضوع نهفته باشد که الهام بخش خیلی از زنان در دنیا شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید